Okulumuzun katıldığı Ulusal /Uluslar Arası Yarışmalarda Elde Ettiğimiz Başarılar
ULUSAL VE ULUSLARARASI YARIŞMALARDA ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILAR
M. Akif ERSOY Şiir Okuma Yarışması 2009
Tevfik YILDIZ İlçe Birincisi,
İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması 2010
Melis ÇÜRYAN İlçe Birincisi,
World Skills Beceri Yarışması 2011
Tevfik YILDIZ "Yarı Final Türkiye Birincisi,
World Skills Beceri Yarışması Finali 2011
Tevfik YILDIZ Servis Dalı Türkiye 2.liği,
Uluslararası Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2011
Soner ŞİMŞEK-Burak Can GÜNGÖR - Bihter ÇAKIR Türkiye birinciliği,
11.Uluslararası İst. Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2013
Hande ERDEMİRLİ-Mehmet GÜLTEKİN- Perihan Ceren KAYA Gümüş Madalya,
Serenay UÇAR Makarna Gümüş Madalya,
12.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2014
Berkcan UZER- İpek SOYLU- Yusuf Cenk TARHAN Altın Madalya(Türkiye Birinciliği) Modern Türk Mutfağı Ekip,
Çağatay AKGÜL Gümüş Madalya Makarna kategorisi,
Kaan ULUŞAR Bronz Madalya kategorisi Balık kategorisi,
Serhat DOĞRAMACI Bronz Madalya Balık kategorisi,
Büşra BEDİR Bronz Madalya Makarna kategorisi,
13.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2015,
Deniz Doruk YÜKSEL- Tuana GENÇATA- Ömer Faruk MISIRLI Altın (Türkiye Birinciliği) Modern Türk Mutfağı Ekip,
Sercan İÇER -Yusuf Cenk TARHAN -Buse AKTAŞ Bronz madalya Modern Türk Mutfağı Ekip, Dilara ALASULU Gümüş Madalya,
Güreş Turnuvası 2015 Mustafa Utku TÜRKYILMAZ İl Üçüncülüğü,
14.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2016
Modern Türk Mutfağı dalında yarışan; Baran Çimen, Berkin Odabaş, Serkan Şen, Yaren Erdoğan 'dan oluşan ekip Gümüş Madalya,
Makarna Kategorisinde Nazlım Çakar Gümüş Madalya,
Tatlı Kategorisinde yarışan Simay Konur Bronze Madalya,
Balık Kategorisinde Görkem Kaplan Bronze Madalya,
15.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2017
Modern Türk Mutfağı dalında; Berfin Ruşen, Hüseyin Başpınar, Mehmet Koray Bayram, Selenay Kırsever 'den oluşan ekip Altın Madalya;
Ana yemek kategorisinde Tuncer Çeliker Gümüş madalya
Ahmet Seyithan Uğur Gümüş madalya
Makarna Kategorisinde Ekin Yazar Gümüş Madalya;
Tatlı Kategorisinde yarışan Gülşah Çarkçı Gümüş Madalya,
Tatlı Kategorisinde Barış Manuoğlu, Gümüş Madalya;
Tatlı kategorisinde yarışan Şeyma Özbek Bronz madalya;
Tatlı Kategorisinde Berfin Ruşen Bronz madalya;
Balık Kategorisinde yarışan Mehmet Uludoğan Gümüş Madalya,
Balık kategorisinde Sebahattin Köksöken Bronz madalya,
Göktuğ Karaoğlu Bronz madalya kazandılar.
16.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Yemek Yarışması 2018
Pizza Kategorisinde Duygu Arduç Altın Madalya,
Tatlı Tabağı kategorisinde Nuray Akgül Ayeş Altın Madalya,
Balık Kategorisinde, Esra Özdemir Altın Madalya,
Ana yemek kategorisinde; Mehmet Koray Bayram Altın Madalya,
Hasan Büyükcan Altın Madalya,
Tatlı Tabağı kategorisinde Selenay Kırsever Gümüş Madalya,
Tatlı Tabağı kategorisinde Güntaç Kaya, Gümüş Madalya
Hanife Karaüzüm Gümüş Madalya,
Ana yemek kategorisinde; Alper Atay Gümüş Madalya,
Makarna Kategorisinde Hilal Ağca Gümüş Madalya,
Balık Kategorisinde Hilal Ağca Gümüş Madalya,
Modern Türk Mutfağı dalında Mehmet Koray Bayram, İsmail Hakkı Okumuş, Mert Açıkalın, Sevilay Çakmak Bronz Madaly,
Modern Türk Mutfağı Umut Bayram Soylu, Ali ihsan Gürel, Osman Yıldıray Yıldız, Emine Bakır Bronz Madalya kazandılar.
Sektör Yetenek Avında - Gastronometro 2018
Türkiye Otelciler Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde Gastronometro'da Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ''Sektör Yetenek Avında'' isimli mutfak yarışmasında okulumuz öğrenciler İstanbul 3. Olmuşlardır. Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Baran ÇİMEN, Mehmet Koray BAYRAM, Nuray Akgül AYEŞ, Umut Bayram SOYLU, İsmail Hakkı Okumuş ilimizde üçüncü olmuştur.
6. Gıda Güvenliği Kongresi - Gıda Güvenliği Farkındalık Yaratma Proje Yarışması 2018
6. Gıda Güvenliği Kongresi Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile "Gıda Güvenliği" İle İlgili Bir Farkındalık Yaratma Proje Yarışması düzenlendi. Yarışmaya Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni Haldun PALA rehberliğinde, Mehmet Koray BAYRAM, Nuray Akgül AYEŞ isimli öğrencilerin hazırlamış olduğu ''e-Gıda Denetleme Modülü'' projesi ile katıldılar
Yapılan değerlendirme neticesinde Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı ''e-Gıda Denetleme Modülü'' projesi 286 arasında Türkiye ikincisi olmuştur.
Sektör Yetenek Avında - Gastronometro 2019
Türkiye Otelciler Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde Gastronometro'da Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ''Sektör Yetenek Avında'' isimli mutfak yarışmasında okulumuz öğrenciler İstanbul 2. Olmuşlardır. Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet Koray BAYRAM, Ayşenur BIYIKLI, Eren GÜNAYDI, Batuhan KARASU İsmail Hakkı OKUMUŞ ilimizde ikinci olmuştur.
Ashihara Kumite ve Kata Avrupa Şampiyonası 2019
Okulumuz öğrencilerinden Umut Gürenç; Ashihara Kumite ve Kata Avrupa Şampiyonasında 1. olarak Avrupa şampiyonu oldu.